Aruncările de la șapte metri au decis

Email Imprimare PDF

Am început bine meciul, am și condus. Adversarul a reintrat treptat în ritm și a preluat inițiativa. La final rezultatul  a fost egal, nu am avut noroc cu aruncările de la șapte metri.

În meciul 3 din prima fază al play-off-ului Ligii Naționale, HC Odorhei a întâlnit joi seara pe HC Constanța. Miza a fost calificarea în semifinale, după ce scorul a fost 1-1 după două meciuri.

Am început bine și am avut un avantaj de 4 goluri. Oaspeții nu s-au lăsat, au taxat greșelile noastre. La pauză scorul era în favoarea lor.

În repriza a doua am alergat după rezultat, am reușit doar să egalăm la final. Aruncările de la șapte metri au fost câștigate de Constanța.

HC Odorhei continuă lupta pentru locurile 5-8.

Liga Națională, prima fază, meci 3, play-off:

HC Odorhei–HC Constanța 28–29 (25–25, 12–15)
Scor general: 1–2.
Marcatori: Komogorov 7, Kuzmanoski 5, Mihalcea 4, Baranau, Markez 3-3, Ojleski, Onyejekwe 2-2, Peric, Szász, 1-1.
Aruncări de la 7 m: 6/5, respectiv 5/4.
Eliminări: 5x2-6x2 min.