Ne-am împărțit punctele

Email Imprimare PDF

Am condus în majoritatea partidei, aveam speranța căm vom obține victoria. La final a trebuit să mulțumim cu un punct.

Miercuri după-amiaza, în etapa a 23-a a Ligii Naționale, HC Odorhei a jucat pe terenul formației Poli Timișoara. Prima parte a fost echilibrată, mai ales gazdele erau în avantaj, am reușit să egalăm de mai multe ori.

În minutul 21 am preluat conducerea pentru prima oară, iar de aici gazdele au alergat după rezultat. La pauză a fost egalitate, 16-16.

Am început bine repriza a doua, trioul Maksim Baranau-Vitaly Komogorov-Cristian Ghiță au dat gol după gol, datorită căruia ne-am distanțat de Poli, având 2-3 goluri avans.

În minutul 55 am avut 30-27 și am sperat  în victorie. Însă ultimele atacuri au fost ratate, iar Poli a egalat. Ambele echipe s-au mulțumit cu remiza, scor 31-31.

Liga Națională, sezonul regulat, etapa a 23-a:

Poli Timișoara–HC Odorhei 31–31 (16–16)
Marcatori: Baranau 10, Ghiță 7, Komogorov 5, Szász 4, Peric, Onyejekwe 2-2, Ojleski 1.
Aruncări de la 7m: 4/3, respectiv 3/2.
Eliminări: 1x2–4x2 min.