Am păstrat invincibilitatea pe teren propriu

Email Imprimare PDF

În ultimul duel în acest sezon vom juca pentru locul 5. Într-un meci echilibrat am obţinut victoria în faţa propriilor suporteri.

În faza a II-a din play-off HC Odorhei a disputat meciul decisiv la Sala Sporturilor din Odorhei. Scorul general a fost egal, ambele echipe au luptat pentru a doua victorie.

Noi am început mai bine, cu toate că n-am reuşit să ne distanţăm, am avut un avantaj de 1-2 goluri. Dar nici Dunărea Călăraşi nu s-a lăsat, au fost în urma noastră. Scor la pauză: 13-12.

Repriza a doua a fost asemănătoare, echipele au mers cap la cap. Szász András  a fost de neoprit pe semicerc, Andrei  Mihalcea a fructificat aruncările de la şapte metri.

Noi am obţinut victoria. Asta înseamnă că în ultima fază vom juca pentru locul 5, iar adversarul nostru se va decide sâmbătă în partida dintre  HC Vaslui- Poli Timişoara.

Liga Naţională,  play-off, faza a II-a, meci 3:

HC Odorhei–Dunărea Călărași 26–25 (13–12)
Scor general: 2–1.
Marcatori: Mihalcea 8, Szász 6, Onyejekwe, Peric 3-3, Ojleski, Markez 2–2, Kuzmanoski, Komogorov 1-1.
Aruncări de la 7m: 5/4, respectiv 3/3.
Eliminări:4x2-3x2 min.