A végét jól elkaptuk

E-mail Nyomtatás PDF

Sokáig kiegyensúlyozott volt a harc, nagyot küzdött mindkét ellenlábas. A döntő a végjáték volt, amikor elléptünk a vendégektől, megszereztük a pontokat.

Péntek délután telt ház előtt fogadta a Székelyudvarhelyi KC a HC Vasluit a városi sportcsarnokban. A Nemzeti Liga alapszakaszának huszonkettedik játéknapján a visszavágás vágya is fűtötte a fiúkat, ráadásul a győzelemért járó három pont megkaparintása is fontos volt.

Az első játékrészben végig fej-fej mellett haladt a két fél, hol az egyiknél, hogy a másoknál volt az előny, egyiknek sem sikerült leszakítania a másikat. Ennek megfelelően a pihenőre úgy mehettünk, hogy csupán egy góllal vezettünk (13–12).

A játék képe a második felvonás elején sem változott, mindkét csapat edzője sokat cserélt, igaz, hogy mind támadásban, mind pedig védekezésben is voltak hibák.

A 45. perctől kapcsoltunk rá, ekkor Rangel Luan Da Rosa védéseivel, a védelem feljavulásával a vendégek leálltak a gólgyártással. Mi nem, zsinórban hatot lőttünk, ez volt a döntő.

Az utolsó percekben már nem kellett idegeskednünk, a lefújáskor pedig 30–22-re nyertünk. A három pont a zsebben, következik két nagyon nehéz párharc: idegenben a Temesvári Polival, itthon a Bukaresti Dinamóval szemben.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 22. forduló:

Székelyudvarhelyi KC–HC Vaslui 30–22 (13–12)
Gól: Mihalcea 6, Komogorov 5, Szász, Ojleszki 4-4, Ghiță 3, Baranau, Onyejekwe 2-2, Tálas, Kuzmanoszki, Markez, Peric 1-1.
Kiállítások: 16–10 perc.
Hetesek: 2/2, illetve 3/2.

A meccs közvetítése honlapunkon:

60. perc: Állva ünnepel a telt házas közönség. A második játékrész második felére feljavult a játékunk, ennek köszönhetően behúztuk a pontokat. A végeredmény: SzKC - Vaslui 30-22.
59. perc: Ghita átlövésgólja. Kukoszki kap két perces kiállítást. Időt kér edzőnk. 30-22
58. perc: Peric találatával hat közte, ráadásul a felső kapufát találja telibe az ellenfél. Mihalcea szélről perdíti be. Da Rosa védése. Balázs is lehetőséghez jut a végére. 29-22
56. perc: Ojleszki szélről eredményes. Szász kap két perces kiállítást, reklamálásért még kettőt, majd pirosat. Az ellenféltől is kiküldenek egyet. 27-22
54. perc: Komogorov gólja. Kivédekezzük, időt kér edzőnk. 26-22
52. perc: Mihalcea szélről eredményes, újabb emberelőny. Ezúttal sem ússzuk meg kapott gól nélkül. Komogorov lövése a kapusról pattan a hálóba. 25-22
49. perc: Da Rosa bemutat két védést. Ojleszki harmadik gólja. 23-20
46. perc: Komogorov emelkedik fel, belövi. Szász gólja, ráadásul a szabálytalankodó védőt kiküldik két percre. 22-20
43. perc: Kiegyenlítenek. Da Rosa áll be a kapunkba. Peric is játéklehetőséghez jut. Szász kap szép passzt, bevágja. Ziccer, Ojleszki bepattintja. Kukoszki a védelemben. 20-18
40. perc: Heteshez jut az ellenlábas. Szászt támadáskor, Onyejekwét védekezéskor állítják ki, kettős emberhátrány. Feljönnek egyre. 18-17
37. perc: Mihalcea ellentámadásból eredményes. Szász ls Mihalcea találatai után időt kér az ellenfél. 18-15
35. perc: A vendégeké az első gól a második félidőben. Emberelőnyben, Ghita találata. Ojleszki is feliratkozik a góllövőlistára. 15-14
30. perc: Ojleszki ellen szabálytalankodnak. Két perc, hetes. A büntetőt Mihalcea bevágja. Kiegyensúlyozott első játékrész, mindkét részről sok a hiba. A félidőben: SzKC - Vaslui 13-12.
28. perc: Újból egyenlít az ellenlábas. Eladott labda itt is, ott is. Ojleszki megy be. 12-12
26. perc: Onyejekwe emberhátrányból is betalál, gyors válasz jön. Komogorov lövését kiüti a kapus. Mihalcea kap játéklehetőséget, rögtön gólt is szerez. Hetesből jön közelebb a vendégcsapat. 12-11
23. perc: Komogorov gólja, Markez kiállítása. Időt kér edzőnk. 10-9
21. perc: Onyejekwe találatával vesszük vissza az előnyt. Megszerzett labda, ellentámadás, Tálas bevágja. 9-7
18. perc: Csog a szélről a kapufára vágja. Az ellenlábas nem hibázik. Jokanovics bravúrja. Szász kap két perces kiállítást, épp amikor kiegészültünk. Markez kiegyenlít. Csog próbálkozását védik, a fiatal szélső a földön marad, ápolásra szorul. Tudja folytatni, de három támadásból ki kell maradnia, amiért bement az egészségügyi asszisztens. Időt kér a házigazda. 7-7
15. perc: Szász egyenlít. Markez lövését védi a kapus. Onyejekwe szabálytalankodik, két percet kap. A hetest Jokanovics kiüti. 6-6
12. perc: Átveszik a vezetést, Baranau egálra hozza. Jön a válasz rá. Komogorov pattintott gólja. Kimarad egy-egy helyzet. 5-6
9. perc: Rossz passz támadásban, leindítanak. Újból egyenlő. Kuzmanoszki találatával ismét vezetünk. Újból egyenlítenek. 3-3
6. perc: Komogorov lövését hárítja a kapus. Kiegyenlítetenk. Szász harcol ki hetest, Baranau értékesíti. 2-1

3. perc: A vendégek hozták játékba a labdát, hosszasan támadtak, kivédekezzük. Ghita jegyzi az első gólt. Aztán még egy támadást semlegesítünk. 1-0

Bemutatták a csapatokat, fekete mezben játszunk mi, kékben a vendégek. A kezdőcsapatunk: Jokanovics - Baranau, Ghita, Szász, Komogorov, Onyejekwe, Kuzmanoszki.
Érkeznek a szurkolók a lelátókra, közben elődőlt, Peric neve kerül fel a játékvezetői lapra.
Fél óra még a kezdésig, melegít a két együttes. Az SzKC-nál egyelőre nem tudni, hogy Josip Peric vállalja-e a játékot. A bemelegítés után dönti el a szakmai stáb. Amennyiben nem, úgy Fekete Róbertet nevezik a találkozóra.
Két döntetlent követően megízlelnénk, milyen a győzelem. Van, amiért visszavágnunk, az őszi idényben vereséget szenvedtünk idegenben.