Túlóráznunk kell

E-mail Nyomtatás PDF

Nyolcgólos hátrányból indítottunk el egy hajrát a második játékrészben. Közel álltunk, hogy összejöjjön a ledolgozása. A harmadik találkozó dönt.

A Nemzeti Liga rájátszásának második körében, az 5-8. helyért zajló küzdelemben a Székelyudvarhelyi KC úgy utazott a Dunărea Călărași otthonába, hogy megnyerte az első felvonást. Tehát, egy újabb győzelem a továbbjutásunkat jelentette volna.

Az elején fej-fej mellett haladt a két együttes, igaz, hogy jobbára a hazaiak voltak egy-két góllal mindig előttünk. A jó kapusteljesítményüknek, illetve a mi támadó hibáinknak köszönhetően a szünet előtt nagyobb előnyre tehettek szert, 18–12 állt az eredményjelzőn a pihenőkor.

A második játékrész elején erre a fórra még kettőt rátettek, így nyolcgólos hátrányt kellett volna lenulláznunk. A hajrát megindítottuk, nagyon úgy tűnt, hogy ezúttal is sikerülhet a bravúr. A 47. percben feljöttünk kettőre (23–21).

Innen nem tudtunk még egyet újítani, sokat kivett belőlünk, hogy loholtunk az eredmény után. A lehetőségek megvoltak, a befejezéseket elhibáztuk.

Nyert az ellenlábas, ami azt jelenti, hogy ebben a párharcban is a harmadik találkozó dönti el, ki játszhat az ötödik, ki pedig a hetedik pozícióért.

Nemzeti Liga, rájátszás, második kör, második meccs:

Dunărea Călărași–Székelyudvarhelyi KC 30–26 (18–12)
Összesítésben: 1–1
Gól: Mihalcea, Ojleszki, Markez 4-4, Peric, Onyejekwe 3-3, Baranau, Kuzmanoszki, Tálas 2-2, Ghiță, Komogorov 1-1.
Kiállítások: 4–6 perc.
Hetesek: 2/2, illetve 2/1.

A találkozó közvetítése honlapunkon:

60. perc: Egy-egy találat marad az utolsó minutumra, Kuzmanoszki lőtte a miénket. Ezúttal tetemes hátrányt kellett volna ledolgoznunk, ami nem sikerült. Összesítésben egyenlített az ellenfél, így lesz harmadik találkozó. A végeredmény: Dunarea - SzKC 30-26.
58. perc: Baranau hetest vét, az ellenfél nem teszi meg ezt a szívességet túloldalt. Mihalcea ziccerben, benn van. 29-25
57. perc: Gólt kapunk, ráadásul Tálast küldik ki két percre. 28-24
55. perc: A volt SzKC-játékos, Chikovani szórja a gólokat. Mihalcea csavart találata. 27-24
53. perc: Majdnem sikerült megúsznunk kapott találat nélkül a kiállítást, mielőtt visszajött volna a játékosunk, akkor csorgott be egy átlövés. Szép passz Tálasnak, aki félkörről nem hibázza el. 26-23
50. perc: Gólváltást követően Peric kap két perces kiállítást, az utóbbi találatunkat ő jegyezte. A hetest védi Da Rosa. 24-21
47. perc: Heteshez jutunk, Baranau magabiztosan értékesíti. 23-20
45. perc: Szélsőnk nagyon elkapta, zsinórban a negyedik találatát jegyzi. 22-19
43. perc: Feljövünk háromra, ugyancsak Ojleszki a gólszerző. Hétperces gólcsendet szakít meg az ellenlábas. 21-17
40. perc: Ellentámadás, Ojleszki bevágja. Időt kér a házigazda. 20-16
39. perc: Mindkét kapus remekel. Ghita áll be, neki sikerül végül megtréfálnia a hálóőrt. 20-15
36. perc: Peric találatát követőn emberelőnyben játszhatunk. Markez átlövése ér gólt. 20-14
33. perc: Nem indítjuk túl jól a második félidőt, sorozatban háromszor veszik be kapunkat. 20-12
30. perc: Mintha nem egyformán mérnék a sípmesterek a támadási időt. Nagyon gyorsan felteszik a kezüket, amikor mi támadunk, míg az ellenfél hosszasan teheti meg mindezt. Lejárt az első játékrész. Hatgólos hátrányt kell ledolgozunk a második felvonásban. A félidőben: Dunarea - SzKC 18-12.
27. perc: Baranau szélről vágja be. Eladjuk a labdát, ezzel pedig már öttel megy a házigazda. 17-12
24. perc: Onyejekwét Ojleszki váltja. Peric is feliratkozik a góllövőlistára. Támadásban többször is hibázunk. Négyre nőtt a különbség, amiből Markez faragott. 14-11
21. perc: A kapusok momentumai, nálunk Da Rosa parádézik. Tálast Szász váltja. Három a különbség, időt kérünk. 12-9
18. perc: Peric váltja Kuzmanoszkit, az irányító két perces kiállítást kap. Nem sokáig voltunk emberhátrányban, az ellenféltől is kiküldenek egyet a játékvezetők. 11-9
15. perc: Onyejekwe egymás után kétszer eredményes, mindkétszer egálra módosította az állást. A hazaiak rendre betalálnak. 11-9
12. perc: Markez átlövésből akassza fel a jobb felsőbe. Védekezésben labdát szerzünk, Mihalcea ziccerben, belövi. Egyenlítünk. Egy pillanatig volt döntetlen. 8-7
10. perc: Potyognak a gólok, igaz, hogy ebben az időszakban a hazaiak kapusa jobban teljesít. Markez és Onyejekwe szerez találatot. 7-5
7. perc: Támadásban Kukoszki helyett Markez érkezik. Visszaveszi a vezetést az ellenlábas. Mihalcea zörgeti meg a hálót, melyet követően mielőtt visszarendeződnénk betalálnak. 4-3
3. perc: A hazaiaké az első találat. Gyorsa kettővel válaszolunk Komogorov és Kuzmanoszki révén. 1-2
Védekezésben kezdünk, a kezdőcsapatunk: Jokanovics - Mihalcea, Kukoszki, Tálas, Onyejekwe, Komogorov, Kuzmanoszki.
Pár perces késés a kezdésnél, még most mutatják be a két csapatot. Fekete mezben játszunk.
Melegít a két együttes, majdnem telt ház, több mint ezer szurkoló a lelátókon. A bővített keretből Fekete Róbert maradt otthon.
Jó hír, hogy Tálas Huba nem kapott eltiltást, így nevezték a mai mérkőzésre.
A rájátszás második körében, az 5-8. helyért játszik a Székelyudvarhelyi KC. Az első meccsen hazai pályán nyertünk a Dunarea Calarasi ellen. Most idegenben kell ugyanezt megtennünk, hogy lezárjuk az egyik fél két győzelméig tartó párharcát.