Hátrányból felállva nyertünk

E-mail Nyomtatás PDF

Tíz percig nem kaptunk gólt, a második félidőben hat találattal is vezetett az ellenlábas. Innen fordítottunk, sikerült a győzelem.

Szombaton délután a Nemzeti Liga rájátszás második körének első párharcát játszotta a Székelyudvarhelyi KC. Saját közönségünk előtt láttuk vendégül a Dunărea Călărași együttesét az 5-8. helyért szóló találkozón.

A mérkőzést mi indítottuk jobban, negyedóráig ha lerázni nem is tudtuk az ellenfelet, folyamatosan egy-két találattal előnyben voltunk. A szünetig mind támadásban, mint pedig védekezésben követtünk el hibákat, amit a vendégcsapat könyörtelenül kihasznált, elhúzott, 13–18-at mutatott az eredményjelző a szünetben.

A második felvonásban megráztuk magunkat, Petar Jokanovics védéseinek, a jó védekezésnek és a pontosabb befejezésnek köszönhetően olyan tízperces periódust produkáltunk, hogy nem kaptunk gólt, kiegyenlítettünk. Ez erőt adott a végjátékra, megnyertük a találkozót.

Összetettben 1–0-ra vezetünk az egyik fél két nyert mérkőzésig tartó párharcban. Folytatás jövő héten idegenben.

Nemzeti Liga, rájátszás, második kör, első meccs:

Székelyudvarhelyi KC–Dunărea Călărași 29–26 (13–18)
Gól: Mihalcea 7, Ojleszki 5, Komogorov, Markez 4-4, Szász 3, Baranau, Onyejekwe 2-2, Peric, Ghiță 1-1.
Kiállítások: 4–8 perc.
Hetesek: 4/2, illetve 2/2.

A találkozó közvetítése honlapunkon:

60. perc: Jó védekezés, Markez indulhat, ez is benn. Tálasnak mutatnak fel piros és kék lapot, ellenfelét rántotta le. Csog és Fekete kap játéklehetőséget a legvégén. Markez kínaiból eredményes. Hatgólos hátrányt dolgoztunk le a második félidőben, teljesen megérdemelten nyertük meg a találkozót, így 1-0-ra vezetünk összesítésben. A végeredmény: SzKC - Dunarea 29-26.
58. perc: Ojleszki csíp el egy átadást, üres az ellenfél kapuja, saját térfélről szerez gólt. Időt kér az ellenfél. 27-24
57. perc: Peric szemfüles gólja. Jokanovics védése. Szász hetest, emberelőnyt harcol ki. Mihalcea bepattintja. 26-24
55. perc: Markez egyenlít. Jokanovics védése, Baranau ziccer, itt az előny. Pár pillanatig csak. 24-24
53. perc: Kukoszki kap kétperces kiállítást. Kivédekezünk egy támadást. Időt kérünk. 22-23
52. perc: Hetest értékesít a vendégcsapat. Túloldat mi is büntetőhöz jutunk. Mihalcea bevágja. Baranau szélről, szinte nulla szögből szerez gólt. 22-23
49. perc: Tízperces gólcsendet szakít meg az ellenlábas, mely alatt kiegyenlítettünk. Mihalceának nincs szerencséje, a kapufáról kifele pattan a labda. Az ellenlábas szerez találatot, nem tudjuk az előnyt visszavenni. 20-21
46. perc: Ojleszki lop labdát, egyenlítünk. 20-20
43. perc: Kapusunk védése. Ellentámadás, Ojleszki bevágja, feljövünk egyre. Markez kezében az egyenlítési lehetőség, a kapus megfogja. 19-20
40. perc: Jokanovics bravúrja. Újabb emberelőny. Markez lökete a kapufáról befele pattan. 18-20
37. perc: Ojleszki farag a hátrányból. Labdát szerzünk, Onyejekwe bepattintja. Időt kér a Dunarea. 17-20
36. perc: Onyejekwe a védővel a nyakán szerez gólt, emberelőnyben játszhatunk két percig. Heteshez jutnak a vendégek, értékesítik. 15-20
33. perc: Elpuskázzuk az első támadást a szünetet követően. Markez a pályán Ghita helyett. Jokanovics hárít, a labda visszakerül az ellenfélhez, aki újabb gól szerez. 13-19
30. perc: Hatgólos a hátrány. Komogorov a dudaszó előtt még szerez egy találatot. A játékrész második részében sok hibát követtünk el, ezt pedig az ellenfél kihasználta. A félidőben: SzKC - Dunarea 13-18
28. perc: Így is mi kapunk gólt. Ismét kimarad egy lehetőség. Sőt ismét megzörgetik a hálónkat. 12-17
26. perc: Mihalcea az ötödik találatát jegyzi. Eladott labda, ellentámadásból gólt kapunk. Hárommal vezet az ellenfél, amikor emberelőnyhöz jutunk. 12-15
23. perc: Tálas harcol ki hetest, Baranau áll a vonalhoz, kihagyja. Időt kérünk. 11-13
21. perc: Ojleszki Onyejekwe helyett. Komogorov lövését hárítják. Ezúttal már ott az előny. Mihalcea egyenlít. Beveszik kapunkat. Peric tör be, a kapus lehúzza próbálkozását. 11-12
18. perc: Mihalcea két találatával már itt az előny. Jokanovicsot kapta arcon a labda, Da Rosa váltja. 10-10
15. perc: Kimaradt lehetőség mindkét kapunál. Újból egyenlít az ellenfél. Ghita lövését védi a kapus. Visszaveszi a vezetést a vendégcsapat. 8-9
12. perc: Komogorov jön lendületből, a kapus tehetetlen. Peric váltja Kuzmanoszkit. Ghita ejti át a kapus feje felett. Labdaszerzés, Komogorov ziccere újabb gólt ér. 8-7
9. perc: Egyenlítenek. Mihalcea hetest vét. Újabb jó passz Szásznak, aki belövi. 5-4
6. perc: Komgorov átlövésből veszi be a kaput. Szász kiegyenlít. Jokanovics védése. Szász találatával már vezetünk. 4-3
3. perc: Az első két gólt a vendégek jegyzik, Mihalcea válaszol. Újabb Dunarea-találat jön. 1-3
Fekete mezben játszunk mi, zöldben a vendégek. Védekezésben kezdjük a találkozót, a kezdőcsapatunk: Jokanovics - Mihalcea, Szász, Kukoszki, Onyejekwe, Komogorov, Kuzmanoszki.
Bemutatták a két együttes, Goran Kuzmanoszki az edző-játékos.
Az 5-8. helyért játsszunk a továbbiakban. Pályaelőnyünk van, a Dunarea Calarasi ellen ebben az idényben szoros mérkőzéseket játszottunk, ráadásul a vendégek az alapszakaszban döntetlent értek el a városi sportcsarnokban.