Megmarkoltuk, nálunk az előny

E-mail Nyomtatás PDF

Egy pillanatig sem engedtük ki kezünkből a kezdeményezést, végig vezetve, csodálatos hangulat közepette törtük meg az eddigi rájátszás átkát. Még egy győzelem kell az elődöntőhöz.

Csütörtök késő délután telt ház előtt fogadta a Székelyudvarhelyi KC a Konstancai HC-t a Nemzeti Liga rájátszás, első körének első mérkőzésén. Mindenki tudatában volt, hogy a pályaelőnyt ezúttal értékesítenünk kell – a klub fennállása óta ez egyszer sem sikerült.

A fiúk remekül indították a mérkőzést, megragadták a kezdeményezést, előnyt kovácsoltak össze. Azért a tengerpartiak sem engedték magukat, kihasználva a szünet előtt visszaesésünket feljöttek egyre, a pihenőre úgy mehettünk, hogy 11–9 állt az eredményjelzőn.

A második játékrészben is a mi akaratunk érvényesült, egy csapatként akarta a sikert az SzKC, támadásban valaki mindig felvállalta a gólszerzést, a védekezés jól működött, a kapuban Rangel Luan da Rosa bravúrokat mutatott be. Nem találtak fogást rajtunk.

A végjátékban megnyugtató volt az előny – öttel is vezettünk. A lefújáskor pedig együtt örvendett játékos, szurkoló.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása 1–0 az SzKC javára. Folytatás a tengerparton április 10-én, hétfőn 19 óra 30 perctől.

Nemzeti Liga, rájátszás, első kör, első meccs:

Székelyudvarhelyi KC–Konstancai HC 27–22 (11–9)
Gól: Szász, Baranau, Komogorov 4-4, Mihalcea, Ghiță, Kuzmanoszki, Onyejekwe 3-3, Peric 2, Tálas 1.
Hetesek: 5/4, illetve 3/1.
Kiállítások: 8–4 perc.

A találkozó közvetítése honlapunkon:

60. perc: Kuzmanoszki tör be, ez is benn. Da Rosa védése. Kuzmanoszki még egyet vág ellentámadásból. Az elejétől a végéig vezetve nyertük a rájátszás első találkozóját. 1-0 a két győzelemig tartó csatában. A végeredmény: SzKC - Konstanca 27-22.
59. perc: Mihalcea hetest, emberelőnyt harcol ki. Baranau kihagyja. A nézőközönség belekezd a székely himnuszba. Időt kér edzőnk. 25-21
58. perc: Baranau hetest értékesít. Da Rosa védése. Kuzmanoszki óriási löketet akaszt fel a jobb felsőbe. 25-19
56. perc: Kukoszkinak mutatják fel a két percet. Gólt szerez az ellenfél. Passzívig támadunk, nem találunk be. Pericet is kiküldik két percre, mielőtt még kiegészülnénk. Mellé vágják. 23-19
53. perc: Tálas marad benn támadásban is, gólt is szerez. Aztán a csapatkapitányunk egy hetest is kiharcol. Baranau értékesíti. Ismét öt közte. 23-18
51. perc: Háromra megközelített a vendégcsapat, Baranau találatáig. Konstancai gól után időt kér edzőnk. 21-18
49. perc: Da Rosa újabb védése. Baranau fölé dobja. Markez kap két perces kiállítást. Kapusunk újabb hárítása. 20-16
46. perc: Onyejekwe ziccere, ez is benn. Kikéri harmadik idejét is a Konstanca. 20-15
45. perc: Kiegészülünk, Ghita bombagólja. Egy-egy kimaradt helyzetet követően Szász bepattintja. 19-15
42. perc: Szépen ment végig a labda, Mihalcea szélről bevágja. Onyejekwe kap két perces kiállítást. Szerencsénk van, a kapufára dobják. A rákövetkezőt már a hálóba. 17-14
39. perc: Da Rosa hetest hárít. Szászt nem tudják megállítani, betuszkolja. Időt kér a vendégcsapat. 16-12
36. perc: Da Rosa védése, indítása Onyejekwének, aki ezúttal nem hibázza el. Szép akció a vendégektől, amelyik góllal zárul. Komogorov csapja be lábbal védőjét, a kapussal szemben pedig bedobja. 15-11
33. perc: Onyejekwe lövi rá szélről, a kapus kitornázza, visszapattan hozzánk a labda. Peric szerzi a második felvonás első gólját. Gyorsan jön rá a válasz. Mihalceát rántják le, hetes. Baranau bevágja. 13-10
30. perc: Komogorov suhintja rá, fölé. Feljön egyre az ellenlábas. Da Rosa bravúrja, nincs egyenlítés. Peric végre megtöri a gólcsendet. Jó kezdés után kimaradt jó pár remek lehetőség, ezért is lett szorosabb az állás. A félidőben: SzKC - Konstanca 11-9.
28. perc: Akadozik a gólszerzés, időt kér edzőnk. 10-8
27. perc: Onyejekwe ziccere, ez is kimarad. Legalább ez az oldalvonalon kimegy, így támadhatunk. Peric próbálkozása sem talál célba. 10-7
24. perc: Ismét kivédekezünk egy támadást. Technikai hiba mindkét félnél, Kuzmanoszkit Peric váltja. Szász akarja átejteni a kapust, a felső kapufára pattan a labda. Heteshez jut a vendégcsapat, értékesítik. 10-7
21. perc: Markez és Csog jönnek be. Da Rosa két ízben is hárít, indítja Csogot, aki a kapusba dobja. Komogorov harmadik találata. 10-6
18. perc: Mihalcea szerez labdát védelemben, indulna ellentámadásba, kiakasszák, emberelőnyben. Szásznak ismét jó passz, ő a félkörről bevágja. Hosszú konstancai támadás, lejár az emberelőnyünk. Komogorov így is gólt szerez. Időt kér az ellenfél. 9-6
15. perc: Ghita bombagólja. Jokanovics jön egy hetesre, kivédi. 7-5
12. perc: Szép bejátszás Szásznak, aki bepördíti. Mihalcea hetest vét. 6-4
9. perc: Szász harcol ki hetest, Mihalcea értékesíti. Jól elkaptuk a rajtot. 5-2
7. perc: Potyognak a gólok most már Onyejekwe, Komogorov, Mihalcea és Ghita találatára csak eggyel válaszol az ellenfél. 4-1
3. perc: Mindkét felől kimarad az első lehetőség. Támadásban nálunk Ghita érkezik Tálas helyett. Aztán még egy-egy támadás kihasználatlan. 0-0
A kezdőcsapatunk: Da Rosa - Mihalcea, Tálas, Szász, Kuzmanoszki, Komogorov, Onyejekwe.
Bemutatták a csapatokat, fekete mezben játsszunk mi, fehérben a vendégek.
Melegít a két csapat, a miénkből Goce Ojleszki maradt ki, szélsőnk még mindig térdfájdalmakkal küszködik, nem tudta vállalni a játékot.
Az egyenes kieséses szakaszhoz érkezett a bajnokság. Az egyik két győzelméig tartó párharc első összecsapásán a Székelyudvarhelyi KC pályaelőnnyel indul a Konstancai HC-val szemben. A cél, hogy ezt érvényesítse is.