Negyedik hely, pályaelőny az első körben

E-mail Nyomtatás PDF

Teljesen tét nélküli volt számunkra az alapszakasz utolsó mérkőzése. A fiúk azért tettek arról, hogy a hazai pálya jó mutatója ne sérüljön.

Az eredmények úgy alakultak a Nemzeti Liga alapszakaszának utolsó, 26. játéknapján, hogy a Székelyudvarhelyi KC szombat késő délután úgy fogadta a CSM Focșani gárdáját, hogy sem javítani, sem pedig rontani nem tudott a helyezésén – tudtuk, a negyedik pozícióban zárjuk a pontvadászatot.

Ennek ellenére az összecsapást le kellett játszani, az első játékrészre a tétnélküliség rá is nyomta a bélyeget, a fiúk nem igazán találták a ritmust, a kezdeti vezetést követően átadták a kezdeményezést az ellenlábasnak, aki minimális előnnyel mehetett a pihenőre (14–15).

A szüntet követően rendeztük a sorainkat, nagyon gyorsan kiegyenlítettünk, pillanatok alatt megfordítottuk az állást. A valódi arcunkat mutattuk meg, amit az ellenlábas már képtelen volt követni.

Megnyertük az alapszakasz utolsó mérkőzését –egyben azt is elértük, hogy hazai környezetben nem szenvedtünk vereséget az oda-visszavágókat követően. A negyedik helyen végeztünk.

Következik a rájátszás, ahol az első körben a Konstancai HC-val kell farkasszemet néznünk. Az egyik fél két győzelemig tartó párharcát hazai környezetben indítjuk – a tervek szerint április 5-én, szerdán 18 óra 45 perctől a városi sportcsarnokban.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 26. forduló:

Székelyudvarhelyi KC–CSM Focșani 33–26 (14–15)
Gól: Baranau 5, Onyejekwe, Markez, Mihalcea 4-4, Kuzmanoszki, Komogorov 3-3, Peric, Ghiță, Csog, Szász 2-2, Balázs, Tálas 1-1.
Hetesek: 5/4, illetve 6/4.
Kiállítások: 8–10 perc.

A meccs közvetítése honlapunkon:

60. perc: Balázs passza Csognak, aki szélről bevágja. Kettővel válaszol az ellenfél. Még egy kimaradt lehetőség. Balázs szerzi a mérkőzés utolsó találatát. A szünetet követően teljesen más kézilabdát mutattunk, leléptük az ellenlábast, győzelemmel zártuk az alapszakaszt. A végeredmény: SzKC - Focsani 33-26.
57. perc: A végjátékra játéklehetőséget kap Balázs és Fekete is. Időt kér az ellenfél is. 31-23
55. perc: Markezt nem tudják megállítani, be is lövi. Aztán ellentámadásból is eredményes. Időt kér edzőnk. 31-23
53. perc: Tálas kap két perces kiállítást. Da Rosa hetest hárít. Markez átlövése a jobb alsóban pihen meg. Újabb hárítás kapusunktól. Komogorov csavarja el a hálóőr mellett. 29-21
50. perc: Mihalcea átejti a kapus feje felett egy hetes. Emberelőnyben Komogorov lő bombagólt. 27-20
47. perc: A vendégek edzője kap reklamálás miatt két perces büntetést. Perci veri meg lábbal a védőjét, a félkörről nem hibázza el. Da Rosa védése, indítása Csognak, aki a kapussal szemben bepattintja. Időt kér az ellenfél. 25-20
45. perc: Mihalceát is kiküldik két percre. Peric gólja. 23-20
42. perc: Az első emberhátrány, Ghitat küldik ki. Markez megy be, a blokkról irányt változtatott lövése gólt ér. Lerohanás, Tálas bepattintja. Da Rosa védése. Páros kiállítás, tőlünk Onyejekwe kapja. 22-18
39. perc: Ghita találatával egyenlő. Mihalcea szélről bevágja, visszavesszük a vezetést. Aztán újból csak a szélsőnk zúdítja be. 20-18
36. perc: Peric és Mihalcea állnak be, utóbbi gólt szerez. Egyelőre nem tudjuk még lerázni a vendégeket. Hetesből visszaveszik az előnyt. 17-18
33. perc: Szász gólja nyitja a második félidőt. Válaszolnak rá, Onyejekwe egyenlít. Da Rosa hetest véd. 16-16
30. perc: Baranau hetest vét, túloldal nem hibázzák el a büntetőt. Onyejekwe találata. Kuzmanoszkit húzzák le, így is betalál, emberelőny. Még a dudaszó előtt betalálnak. Érződik, hogy nincs tétje a találkozónak. A félidőben: SzKC - Focsani 14-15.
28. perc: Ghita lövését hárítja a kapus. 12-13
25. perc: Hibát-hibára halmozzuk. Átveszi a vezetést a vendégek. Emberelőnyben játszhatunk. Baranau és Onyejekwe góljaival kiegyenlítünk. Időt kér a vendégcsapat. 12-12
22. perc: Szászt húzzák le, két perc, hetes. Baranau belövi. Szász elemi erővel vágja be a félkörről. Da Rosa jön be. 10-10
19. perc: Hosszasan támadunk, nem találunk ki. Kiegyenlít az ellenlábas. Időt kér az edzőnk. 8-8
15. perc: Jokanovics védése, megnyílik a fal Kuzmanoszki előtt, bemegy, bepattintja. Ellentámadás, Onyejekwe a kapufára vágja. 8-7
12. perc: Komogorov átlövés talál célba, majd Baranau újabb hetest értékesít. 7-6
9. perc: Annak ellenére, hogy nincs tétje a meccsnek, szinte telt ház a sportcsarnokban. Baranau szélről bevágja. Aztán hetesből is. 5-5
6. perc: Kuzmanoszki és Ghita találatai. Mindkettőre jön válasz. 3-3
3. perc: Onyejekwe lövi a találkozó első gólját. Egyenlít az ellenfél. 1-1
A kezdőcsapatunk: Jokanovics - Baranau, Ghita, Szász, Kuzmanoszki, Komogorov, Onyejekwe.
Bemutatták a csapatokat, fehér mezben játszunk mi, kékben a vendégek. Mi hozzuk játékba a labdát.
A benevezett keretből Goce Ojleszki maradt ki, aki kisebb térdsérüléssel bajlódik.
Mivel a Bukaresti CSM győzött a Konstancai HC ellen, így a zárómeccs eredményétől függetlenül már biztosan a negyedik helyen zárunk, a rájátszás első körében pedig a tengerpartiak lesznek az ellenlábasok.
Az alapszakasz utolsó mérkőzését hazai környezetben rendezzük, a vendégek ellen két alkalommal diadalmaskodtunk már ebben az idényben, a pontvadászat mellett a Román Kupában is találkoztunk.