Újból egál lett

E-mail Nyomtatás PDF

Jobban kezdett az ellenfél, akkor sem adtuk fel, amikor nagy hátrányban voltunk. A végére összekaptuk magunkat, kiegyenlítettünk, közel volt a győzelem.

Szerdán délután a fővárosban vendégszerepelt a Székelyudvarhelyi KC a Nemzeti Liga alapszakaszának huszonegyedik játéknapján. A forduló egyik rangadóján a Bukaresti CSM jól indította a találkozót, rendre előnyben volt.

Futottunk az eredmény után, nem tudtuk szorossá tenni a párharcot a szünetig, a pihenőre úgy mehettünk, hogy 18–15 állt az eredményjelzőn.

A második játékrész elején is hasonló volt a játék képe, az ellenlábas kihasználta, hogy mind védekezésben, mind pedig támadásban többet hibáztunk, a 42. percben volt a legnagyobb a különbség, öttel vezettek (26–21).

Innen indítottunk egy nagy hajrát, elkezdtük ledolgozni a hátrányt. A defenzívánk jobban zárt, a támadásainkat Makszim Baranau és Vitalij Komogorov rendre góllal fejezte be. Az 54. minutumban jött össze az egyenlítés (27–27) – tehát tizenkét perc alatt csupán egy gólt kaptunk, hatot dobtunk.

A végjátékban felváltva szerezték a találatokat a csapatok, megvolt a lehetőség, hogy nyerjünk. A lefújáskor egál lett.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 21. forduló:

Bukaresti CSM–Székelyudvarhelyi KC 29–29 (18–15)
Gól: Baranau 7, Komogorov 5, Peric 4, Markez, Onyejekwe 3-3, Kuzmanoszki, Ojleszki, Szász 2-2, Tálas 1.
Hetesek: 4/4, illetve 4/3.
Kiállítások: 6–6 perc.

A meccs közvetítése honlapunkon:

60. perc: Jokanovics véd, a támadásunknál Baranaunál belemenést fújnak. Nagyot küzdöttünk, egy pont lett ennek az eredménye, a látottak alapján elfogadható eredmény. A végeredmény: CSM - SzKC 29-29.
59. perc: Heteshez jutnak a hazaiak, értékesítik. Kuzmanoszki próbálkozását hárítják, a kipattanó a miénk. Komogorv kiegyenlít. Hazai időkérés. 29-29
58. perc: Ghita lövését védi a kapus. Labdaszerzés, Baranau lohol végig a pályán, bepattintja. 28-28
56. perc: Kivédekezett támadás, Komogorov lövi rá, védi a kapus. Félkör a CSM-nél. Nem tudjuk átvenni a vezetést, ellentámadás, ismét ott az előny. SzKC-időkérés. 28-27
54. perc: Komogorov lökete a hálóban pihen meg. Feljövünk egyre. Mellé lövik, Jokanovics indítja Baranaut, aki kiegyenlít. 27-27
52. perc: Ezúttal sem ússzuk meg kapott találat nélkül az emberelőnyt. Komogorov még egyet belő, mielőtt kiegészülnének. 27-25
49. perc: Jokanovics védése. Markez arcára csapnak, két percet kap a tettes. Nem használjuk ki, belemenés Markeznél. Onyejekwe az üres kapura nem hibázza el. 26-24
46. perc: Szász találata után időkérés. 26-23
45. perc: Baranau szélről a rövid sarokba helyezi. A passzív szorításában szúrja rá Peric, mellé megy. Baranau próbálkozása is mellé. 26-22
42. perc: Szász találatával zárkózunk fel háromra. Nem sokáig, kétszer eredményes a házigazda. 26-21
40. perc: Majdnem egy újabb eladott átadás, Komogorov az utolsó pillanatban összeszedi, Ojleszkit játsszák meg, ő szélről bezúdítja. A védelmünk továbbra is átjáróház. Komogorov bombagólja. 24-20
37. perc: Eladjuk a labdát, leindítanak, gólt lőnek. Újabb hiba támadásban, újabb hazai találat. Időt kér edzőnk. 23-18
36. perc: Ojleszki a balszélsőnk. Peric a negyedik találatát jegyzi. Jokanovics a kapunkban, az első lövést nem tudja hárítani. Markez a kapufát találja telibe. Ojleszki cseni el a labdát, a kapussal szemben nem hibázik. 21-18
33. perc: A második játékrész első találatát is a bukarestiek jegyzik. Markez válaszol rá. 19-16
30. perc: Labdaszerzés, ellentámadás, Onyejekwe a kapusba vágja. Túloldal rögtön büntet a házigazda. Tálassal szemben is hárítanak. Nem kezdtük jól a találkozót, aztán fokozatosan visszatértünk a meccsbe, az ellenfél folyamatosan előnyben volt. A félidőben: CSM - SzKC 18-15.
28. perc: Mindkét részről megy a gólgyártás, Onyejekwe szélről tekeri be. Szép akció végén Tálas kapja a labdát, bevágja. Markez kap kétperces kiállítást. 17-15
25. perc: Peric lövi rá ütemtelenül, teljesen megtéveszti a kapust. Aztán újból ő eredményes. 14-13
23. perc: Emberelőny, így is gólt kapunk. Tálas ellen szabálytalankodnak, hetes. Baranau magabiztosan belövi. Da Rosa védése. Onyejekwe gólja. Feljövünk egy találatra. Időt kérnek. 12-11
20. perc: Kuzmanoszki gólja. A kapust mezőnyjátékosra cseréljük támadáskor, nem tudjuk visszacserélni, így üres kapura kapunk gólt. Peric egyéni akciója gólt ér. Da Rosa védése. Szász harcol ki hetest, Baranau értékesíti. 11-9
17 .perc: Markez lőhet hetest, a kapus védi, a kipattanót játékosunk összeszedi, szabálytalankodnak ellene, újabb büntető. Ehhez Baranau áll oda, ő bepattintja. Gyorsan jön a válasz. Markez akcióból talál be. Komogorov kap kétperces kiállítást. Jokanovics jön be egy heteshez, nem tudja hárítani. Időt kér edzőnk. 10-6
15. perc: Kuzmanoszki ellen szabálytalankodnak, emberelőnyben vagyunk, Markez tör be, ezt most értékesíti. Egy percig tartott az emberelőnyünk, Kuzmanoszki két percet kap védekezésnél. A CSM hetest lőhet, gól lesz belőle. Peric kap játéklehetőséget. 8-4
13. perc: Gyors gólváltás, nálunk Kuzmanoszki eredményes. Rossz passzot követően ellentámadás, újból három közte. Markez lövését lábbal védi a kapus, újabb találatot kapunk. 7-3
10. perc: Markez váltja Ghitat. Komogorov átlövését hárítja a kapus, gyors támadás, hárommal vezetnek a fővárosiak. Baranau veri meg lábbal a védőjét, igencsak nehéz szögből bevágja. 4-2
8. perc: Komogorov egyéni akció révén veszi be a kaput. Heteshez jut a hazai, értékesítik. 3-1
6. perc: A fővárosiaké az első találat. Ghita lövésébe blokkolnak bele, a leindítást értékesítik. Újból kimarad egy támadásunk. Védelemben Kukoszki megy be. 2-0
3. perc: Kétszer is rálőhettük az első támadásnál, egyik sem talált célt. Az ellenlábas sem szerez gólt, Komogorov próbálkozását védik. 0-0
Mi hozzuk játékba a labdát. A kezdőcsapatunk: Da Rosa - Baranau, Ghita, Kuzmanoszki, Szász, Komogorov, Onyejekwe.
Pár százan a Rapid-teremben, fehér mezben játszunk mi, feketében a hazaiak.
Nem teljes a keretünk a rangadóra, hiányzik Mihalcea Andrei, aki könyöksérüléssel bajlódik.
Pontszámban beéri a Székelyudvarhelyi KC a Bukaresti CSM-t, amennyiben megszerezi ellene a maximális pontszámot. Nagyon fontos mérkőzés előtt áll együttesünk.