Pont a legvégén

E-mail Nyomtatás PDF

Remekül indítottuk a hazai összecsapást, úgy tűnt, hogy simán meglesz a diadal. Aztán nekünk kellett futnunk, hogy szerezzünk pontot.

Szombat délben a Nemzeti Liga alapszakaszának huszadik játéknapján saját közönségünk előtt, telt házas meccsen léptünk pályára. A Székelyudvarhelyi KC a Dunărea Călărași gárdáját látta vendégül.

Szép kézilabdát mutatva, pontos megoldásokkal, mind védekezésben, mind pedig támadásban is jól fókuszáltunk az elején. Ennek megfelelően gyorsan el is húztunk a vendégcsapattól, a 13. percben öt góllal, 8–3-ra vezettünk.

Megrázta magát az ellenlábas, kihasználta pár megingásunkat, kihagyott helyzeteinket, visszatért a találkozóba, a pihenőre úgy mehettünk, hogy minimális volt az előnyünk (16–15).

A második felvonást jobban indították a vendégek, akik átvették a vezetést, rendre az egyenlítésért loholtunk. A végjátékban dőlt el a találkozó kimenetele.

Mindenképp pozitív, hogy volt erőnk a visszatérésre. A Dunăreának állt a zászló, kettővel vezettek, mikor még öt minutum volt hátra (27–29). Kockáztatnunk kellett védekezésben, az utolsó percben Chike Onyejekwe ellentámadásból egyenlített.

Itthon tartottunk egy pontot, az összképet tekintve most ennek mi örvendhetünk.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 20. forduló:

Székelyudvarhelyi KC–Dunărea Călărași 32–32 (16–15)
Gól: Onyejekwe 8, Komogorov 6, Ghiță 5, Peric 4, Mihalcea, Szász 3-3, Kuzmanoszki, Csog, Baranau 1-1.
Hetesek: 3/1, illetve 5/4.
Kiállítások: 4–8 perc.

A meccs közvetítése honlapunkon:

60. perc: A legvégén dobják rá, nincs találat. Időntúli kilences, elmegy a védőfal mellett, kapusunk hárítja. Végig kiegyensúlyozott harcból a legvégén egy pontot itthon tartottunk. A végeredmény: SzKC - Dunarea 32-32.
60. perc: Labdaszerzés, Onyejekwe bevágja. Időt kér az ellenlábas, még 11 mp. hátra. 32-32
59. perc: Emberhátrányból is betalálnak. Onyejekwe gyors találata. Van válasz rá. Még egy perc hátra. Komogorov gól. 31-32
58. perc: Komogorov egyenlít. Heteshez jut a vendégcsapat. Értékesítik. Mihalcea hetest, emberelőnyt harcol ki. Baranau áll a vonalhoz, a felső kapufára lövi. 29-30
57. perc: Kivédekezünk egy támadást, Onyejekwe találata. Újabb jó védekezés, támadhatunk az egyenlítésért. 28-29
55. perc: Kimarad a támadásunk, időt kér a Dunarea. 27-29
53. perc: Komgorov rázza meg magát, a harmadik találata. Kivédekezett támadás. Komogorov tíz méterről óriási erővel zúdítja a bal felsőbe. Egyenlítünk. Hetest hárít Da Rosa, a kipattanót összeszedik, bevágják Peric gólja, mivel hét mezőnyjátékossal játszunk, üres a kapunk. FÉl perc alatt kétszer kapunk így gólt. 27-29
50. perc: Újból a vendégek szerzik az előnyt jelentő gólt. Ghita löketét hárítják. Kettő oda. Harmadik időkérésünk. 24-26
47. perc: Szász löki meg ellenfelét a levegőben, két percre kiküldik. A volt SzKC-játékos, Chikovani veszi be kapunkat, ott az előny. Peric egyenlít. 24-24
44. perc: Jokanávics próbálja a kapunk előteréből a üres kapura bedobni, fölé száll. Újból egyenlít az ellenfél. Komogorov marad a földön, ápolásra szorul, úgy fest folytatni tudja, viszont három támadásból ki kell maradnia. 23-23
42. perc: Ellentámadás, Onyejekwe kilencről elvállalja, a jobba alsóban köt ki. Jön a válasz. Peric ugyanúgy bemegy a védők között, ezt is értékesíti. Szász gól, emberelőny. 23-22
39. perc: Ghita egyenlít, eladott labda támadásban, leindítás, bevágják. Baranau kapufája, kettőre növelik az előnyt. Peric megy be, bepattintja. 20-21
36. perc: Sok hibával játszunk a pihenőt követően, Baranau találatára kettővel válaszolnak. Időkérés. 18-19
33. perc: Alaposan belekezdtek a felek a második félidőben. A vendégek kétszer, mi csak egyszer vagyunk eredményesek - Mihalcea révén. Kiegyenlítenek. 17-17
30. perc: Ghita újabb találata, ezúttal a szerencse is kellett, a kapusról pattant be. Da Rosa jön be egy hetesre, nem sikerül hárítania. Az utolsó pillanatban még betalálnak. Jól indítottuk a találkozót, magabiztosan vezettünk, a játékrész második felében visszaengedtük az ellenlábast a meccsbe. A félidőben: SzKC - Dunarea 16-15.
27. perc: Szép akció, Ghita játssza be Szásznak, aki befordulva belövi, ráadásul a védőt is kiállítják két percre. Hosszasan támad az ellenlábas, kivédekezzük. Komogorov lökete a kapufáról pattan ki. A leindításból heteshez jutnak, értékesítik. Ghita válaszol erre. 15-13
24. perc: Két támadásunk marad ki, náluk csak egy, a másikat értékesítik. Egy közte. Onyejekwe végre megtöri a gólcsendet. Egy-egy gyors találat, ismét Onyejekwe talál be. 13-11
22. perc: Markez lövését blokkolják, a leindítást értékesítik. Újabb kimaradt támadás, feljön kettőre a Dunarea. Időt is kér edzőnk. 11-9
19. perc: Tálas a felső kapufára suhintja. Hetest értékesít az ellenfél. Ghita rántja vissza a támadót, két perces kiállítás. Makez a pályán. Komogorov emberhátrányban is betalál. 11-7
16. perc: Telt ház a sportcsarnokban. Baranau, Csog és Peric kap játéklehetőséget. Eladott labda támadásban, farag a hátrányból a vendégcsapat. Ghita bombagólja. Leindítás, Csog bevágja. 10-4
13. perc: Leindítás, Onyejekwe bevágja. Időt kér az ellenfél. 8-3
11. perc: Szásszal szemben szabálytalankodnak, két perc. Onyejekwe kihagyja szélről. Ghita nem hibázza el. Komogorov is megszerzi első találatát. 7-3
8. perc: Kukoszki szerez labdát védelemben, végigszalad a pályán, a ziccert kihagyja. Szépít az ellenlábas. Oneyejkwe találata. 5-2
5. perc: Szép bejátszás Mihalceának, aki a beálló pozícióján érkezik, bepattintja. Még egy Jokanovics-védés. Szász ellen szabálytalankodnak, újabb hetes. Mihalcea a kapusba dobja. 3-0
3. perc: Kimaradnak az első támadások, Szász lövi az első gólt. Mihalcea harcol ki hetest, ő is értékesíti. Jokanovics bravúrja. 2-0
Mi hozzuk játékba a labdát, a kezdőcsapatunk. Jokanovics - Mihalcea, Ghita, Kuzmanoszki, Szász, Komogorov, Onyejekwe.
Bemutatták a két keretet, piros mezben játszunk mi, zöldben a vendégek.
Melegít a két gárda, érkeznek a szurkolók a lelátókra. A vendégcsapatot is elkísérte egy húszfős drukkersereg.
Keretünk összes tagja egészséges, a legjobb felállásban léphetünk pályára. Az őszi szezonban egy góllal nyertünk ellenük.
Hazai mérkőzése jön a sorban a Székelyudvarhelyi KC-nak. A jó morállal rendelkező vendégcsapattal szemben nem lesz könnyű itthon tartani a pontokat. Nekünk az élbollyal való tartás, nekik a rájátszás elcsípése a céljuk.