Nem találtak rajtunk fogást

E-mail Nyomtatás PDF

Kiválóan indítottuk a rangadót, remekül játszottunk a legvégéig. Ami sokkal fontosabb, hogy az elejétől a lefújásig vezetve szereztük meg a három pontot.

Vasárnap telt ház előtt játszottuk az év első hivatalos mérkőzését a városi sportcsarnokban. A Székelyudvarhelyi KC a Konstancai HC-t látta vendégül, a tét főképp számunkra volt nagy, ott maradni az élbolyban. A két csapatot a kezdő sípszó előtt ugyanis öt pont választotta el a tabellán.

Pontos védekezéssel, gólokkal indítottuk a csatát, ez pedig rögtön az eredményjelzőn is meglátszott, pillanatok alatt szereztünk előnyt, az első felében a találkozónak a tengerpartiakat állva hagytuk: 4–0-ra, 9–3-ra húztunk el.

A vendégek hiába próbálkoztak a felzárkózással, nem jött össze ez, folyamatosan vezettük 4-5 találattal, a pihenőre pedig úgy mehettek a felek, hogy 17–12 volt az állás.

A második félidőben még egyszer megpróbálkoztak fennebb jönni a tengerpartiak. Csakhogy, ugyanolyan jól folytattuk a kézilabdázást, mint előzően. Szász András megállíthatatlan volt, Vitalij Komogorov fontos pillanatokban zörgette meg a hálót, a kapuban Petar Jokanovics pedig megbízhatóan védett.

Igazi nagy csapat képét mutatta az SzKC, a közönséggel együtt ünnepelhette a lefújáskor a diadalt.

Nemzeti Liga, 18. forduló:

Székelyudvarhelyi KC–Konstancai HC 31–27 (17–12)
Gól: Szász, Mihalcea, Komogorov 7–7, Ghiță 3, Kuzmanoszki, Markez 2–2, Tálas, Csog, Jokanovics 1–1.
Hetesek: 3/2, illetve 3/3.
Kiállítások: 16–14 perc.

A meccs közvetítése honlapunkon:

60. perc: Szász szed össze egy kipattanót bevágja, ellenfél találat, Tálas kap két perces kiállítást. Komogorov találatával végérvényesen eldőlt. Nagyon fontos három pontot szereztünk meg, teljesen megérdemelten. Végig vezettünk. A végeredmény: SzKC - Konstanca 31-27.
58. perc: Markez kap két perces kiállítást, kétszer eredményes az ellenfél. feljön háromra. 29-26
57. perc: Komogorovra nem figyelnek, ő pedig gólt szerez. Reklamálásért kap két percet az ellenfél játékosa, így a támadás jogát is elveszíti. Tálas gólja üres kapuba. Hetesből eredményes a vendégcsapat. 29-24
54. perc: Szász a passzív szorításában, két emberrel a vállán tört be, lőtte be. Gyors válasz. Komogorov rázza meg magát, ő is a hálóba helyezi. Jokanovics védése, Mihalcea ellentámadása, üres kapuba bepattintja. 27-23
51. perc: Hetesből farag az ellenlábas. Markez lövését blokkolják. Mihalcea próbálkozását is védik, visszapattan a labda. Időt kér edzőnk. 24-21
49. perc: Szász ötödik gólja, ráadásul emberelőnyt is kiharcol. Nem sokáig voltunk többen, túloldal is találat, Onyejekwe két perc. Sokat áll a játék, kisebb sérülések, törlések miatt. Jokanovics védése. Markez gólja után időt kér az ellenfél. 24-20
46. perc: Kivédekezzük, így marad a három közte. Heteshez jutunk, Markez értékesíti. Akcióból jön rá a válasz. 22-19
43. perc: Markez váltja Ghitat. Kuzmanoszki lép rá a félkörre. Most sok a hiba mindkét részről. 21-18
40. perc: Nem használjuk ki az előnyt, sőt feljön háromra az ellenlábas. Eladjuk a labdát, nincs újabb találat. Azaz, mégis Jokanovics az egyik kapuból a másikba helyezi. 21-17
36. perc: Hosszú vendégtámadás, Jokanovics hárít. Feljönnek háromra, Mihalcea gyorsan bevág egyet. Aztán újabbat, ráadásul egy emberelőnyt is kiharcol. 20-16
33. perc: Gyors vendéggóllal kezdődik a második játékrész. Kuzmanoszki válaszol rá. Újra beveszi az ellenlábas a kapunkat, kihasználja az emberelőnyt. 18-14
30. perc: Most mi vagyunk emberhátrányban, Kukoszki szabálytalankodik. Nem sokáig voltunk, az ellenféltől is kiküldenek egyet. Ghita nagy gólt ragaszt a bal felsőbe. Az utolsó másodpercben Szász is két percet kap. Nagyon jól kezdtünk, aztán tartotta az ellenfél a lépést velünk. Négy-öt gólon tartottuk őket. A félidőben: SzKC - Konstanca 17-12.
28. perc: Komogorovot húzzák le, két perc. Kínai figurával próbálkozunk, Csog kezéből kiperdül a labda. Szász négy találatnál jár. 16-11
26. perc: Komogorov a negyedik találatát jegyzi. Csog az üres kapuba lövi be, miután a lecserélt kapus nem ért vissza. Jokanovics védése, a kipattanó Rakcsevicsé, akit nem igazán tudunk tartani, öt gólnál jár. Kukoszki ellentámadása, kapufára helyezi. 15-10
23. perc: Időt kér edzőnk. 13-9
21. perc: Komogorov emelkedik a magasba, nagy gólt lő a bal felsőbe. Emberelőnyben játszhatunk két percig. Rossz passz, beveszik kapunkat. Peric nagy passza Szásznak, aki bedobja. Kukoszki is a pályán. 13-8
18. perc: Mihalcea hetesét védi a kapus, a kipattanót viszont bevágja szélsőnk. Két vendéggól, plusz Onyejekwe kap kétperces kiállítást. Csog és Peric jönnek be. Ghita így is betalál. 11-6
15. perc: Eddig szinte tökéletes kézilabdát mutatunk be mind védekezésben, mind támadásban. Szász ellentámadásból szerez újabb gólt, aztán Mihalcea a félpályáról eredményes, miután üres volt a vendégek kapuja. Időt kér a Konstanca. 9-3
12. perc: Szász kap nagy passzt, befordul, bezúdítja. Megszerzett labda védekezésben, Komogorov megy be, ő is belövi. 7-2
9. perc: Hetesből kapunk találatot, Ghita távoli lövéssel válaszol rá. Kettős kiállítás, tőlünk Szászt küldik le. 5-1
6. perc: Védekezésben Ghita helyett Tálas jön. Megszerzett labda, Mihalcea ellentámadása gólt ér. Aztán újabb lerohanás, ezúttal Kuzmanoszki vágja be. 4-0
3. perc: Mi hozzuk játékba a labdát, az első támadásnál Szász harcol ki hetest, Mihalcea értékesíti. Kimarad a vendégek támadása, Komogorov gyorsan bevágja a másodikat. 2-0
A kezdőcsapatunk: Jokanovics - Mihalcea, Ghita, Szász, Kuzmanoszki, Komogorov, Onyejekwe.
Bemutatták a csapatokat, fekete-piros mezben játszunk mi, fehérben az ellenfél.
Melegít a két gárda, érkeznek a szurkolók, várhatóan telt ház lesz a sportcsarnokban.
Keretünk összes tagja egészséges, a játékvezetői lapra 14 név került fel, Fekete Róbert maradt ki.
A Konstancai HC eddigi fennállása óta háromszor legyőzött, legutóbb több mint egy héttel ezelőtt a Román Kupában.
Az alapszakasz egyik legfontosabb mérkőzését játsszuk, mely az első hivatalos párharcunk a 2017-es esztendőben hazai közönségünk előtt. Harcban maradni a második helyért - ez a mérkőzés végkimenetelének tétje. Ezért persze, győznünk kell.