Ledolgoztuk a hátrányt, itt az előny

E-mail Nyomtatás PDF

Néggyel is vezetett az ellenlábas a találkozó elején. A félidőig egyenlítettünk, a második felvonásban pedig megfordítottuk az állást.

Nem volt könnyű feladata a Székelyudvarhelyi KC-nak a Nemzeti Liga rájátszásában, az ötödik helyért tartó mérkőzés első felvonásán. A szerdai, késő délutáni meccsen mindkét beállósát nélkülöznie kellett a gárdának a Temesvári Poli elleni hazai összecsapásán

Ez az elején meg is érződött, mind védekezésben, mind pedig támadásban akadozott a játék. A vendégek ki is használták a megingást, sikerült négygólos előnyre szert tenniük a 19. percben (4–8). A fiúk összekapták magukat, elkezdték a hátrány ledolgozását, ez a szünetig sikerült is (12–12).

A pihenő jól jött, teljesen más felfogással kezdett az SzKC. Egymás után lőttük a gólokat, a 43. percben pedig már öttel vezettünk (22–17). Nem volt még vége az összecsapásnak, a végjátékban még döntetlenre hozta az ellenfél. Az utolsó minutumokban jobban összpontosítottunk, megnyertük a párharc első felvonását.

Összesítésben vezetünk, a következő mérkőzés a bánságiaknál lesz.

Nemzeti Liga, az ötödik helyért, első meccs:

Székelyudvarhelyi KC–Temesvári Poli 26–24 (12–12)
Gól: Komogorov 8, Onyejekwe 6, Ojleszki, Mihalcea 4–4, Markez, Peric 2–2.
Hetesek: 3/3, illetve 8/8.
Kiállítások: 8, illetve 10 perc.

A találkozó közvetítése honlapunkon:

60. perc: Gyorsan kapura dobják, Da Rosa kiüti. Csognál lépés. Da Rosa még véd egyet. Ötgólos hátrányból hoztuk vissza a találkozót, nagyot harcolva megnyertük, így vezetünk összesítésben. A végeredmény: SzKC - Poli 26-24.
59. perc: Az újabb hetesüket is értékesítik. Onyejekwe harcol ki büntetőt. Mihalcea bevágja. Egy perc tíz mp hátra. Időt kér a Poli. 26-24
58. perc: Kivédekezzük a támadást. Peric csapja be bevágja. Kettős kiállítás, nálunk Kukoszki kapja. 25-23
57. perc: Komogorov bombája célt talál. Da Rosa védése. Ojleszki lövését hárítja a kapus. 24-23
54. perc: Komogorov töri meg a gólcsendünket. Onyejekwét állítják ki, hetes. A hetedik büntetőjüket is értékesítik. Mihalcea lökete a kapufáról jön vissza, amiből indulhatnak. Egyenlő. 23-23
51. perc: Belemenést fújnak a bírók. Kimarad a vendégek támadása. Mielőtt visszajönnek a kiállított játékosunk két percet kap egy temesvári. Komogorov lökete a kapufáról jön ki. 22-21
48. perc: Újabb védés Komogorovval szemben. Fekete két perc, a hetest értékesítik. Időt kérünk. 22-21
46. perc: Da Rosa egy ziccerbe is belekap, nem lesz gól. Túloldat is bravúrokat mutat be a hálóőr. 22-20
43. perc: Da Rosa védése, indítja Ojleszkit, aki bevágja. Kapusunk újabb hárítása. Komgorov hatodik gólja. 22-17
40. perc: Onyejekwe gólja, emberelőny. Fekete kap játéklehetőséget. Ojleszki lop labdát, bevágja. Időt kér az ellenfél. 20-17
39. perc: Komogorov csavarja be. Jön rá a válasz. Kapuscsere, Da Rosa jön be. Markez ikszre hozza. Onyejekwe találatával vezetünk. 18-17
36. perc: Komogorov rázza meg magát, a jobb alsóba pihen meg a labda. Peric harcol ki hetest, Mihalcea áll oda a vonalhoz, bepattintja. 15-15
33. perc: A második félidő elején még tart az emberelőnyünk. Mihalceát Baranau váltja. Heteshez jutnak a vendégek, értékesítik. Peric egyenlít. 13-13
30. perc: Emberelőnyben. Mihalcea kapufára dobja. Onyejekwe a legvégén még egyenlít. Érződik, hogy nincs beállónk, több hibát is elkövettünk, rendre döntetlenre hoztuk az állást. A félidőben: SzKC - Poli 12-12.
28. perc: Mihalcea estében, nagy gólt akaszt fel. Ojleszki megy be, a kapus hárít. A labda visszakerül, újra Onyejekwe egyenlít. 11-11
25. perc: Da Rosa jön be egy hetesre, nem sikerül hárítania. Ojleszki szélről bevágja. Ellentámadás, Onyejekwe kiegyenlít. Markez kap két perces kiállítást. 9-9
22. perc: Komogorov csavarja el a kapus lába mellett. Átlövőnk távolról is belövi. Hetes, Mihalcea értékesíti. Időt kér a Poli. 7-8
19. perc: Hiba, rögtön visszaáll a háromgólos különbség. Még egy kihagyott lehetőség, túloldalt bevágják. 4-8
16. perc: Peric, Ghita és Ojleszki jönnek be. Eladott labda, leindítanak, három közte. Komogorov forog a hátrányból. Jokanovics védése, Onyejekwe a beálló pozícióból vágja be. 4-5
13. perc: Időt kérünk. 2-4
12. perc: Nem tudjuk kihasználni, két ízben is véd a kapusuk. Sőt, Komogorov egy ellentámadást is kihagy. 2-4
9. perc: Kétszer veszik be kapunkat. Emberelőnybe kerülünk. 2-4
6. perc: Nincs szerencsénk, kétszer is a kapufát találjuk el. Markez egyenlít. 2-2
3. perc: Markez és Komogorov lövéseit hárítja a kapus. A vendégeké az első találat. Onyejekwe egyenlít. 1-1
Mi hozzuk játékba a labdát. A kezdőcsapatunk: Jokanovics - Mihalcea, Markez, Kuzmanoszki, Kukoszki, Komogorov, Onyejekwe.
Bemutatták a csapatokat, piros mezben játszunk mi, fehérben a hazaiak.
Két nagyon nagy hiányzó a keretünkben: a csapatkapitány Tálas Huba és Szász András. Mindkét beálló egészségügyi problémákkal küszködik.
Az idei kiírás utolsó párharca, pályaelőnyünk van, az ötödik pozícióért megy a harc a Székelyudvarhelyi KC és a Temesvári Poli között.