Megtartottuk az itthoni veretlenségünket

E-mail Nyomtatás PDF

Az ötödik pozícióért játszhatunk az idei kiírás utolsó párharcában. Kiegyensúlyozott találkozón húztuk be a győzelmet saját közönségünk előtt.

A Nemzeti Liga rájátszásának második körében a mindent eldöntő mérkőzését játszotta a Székelyudvarhely KC péntek délután a városi sportcsarnokban. A párharc döntetlenre állt, így a Dunărea Călărași elleni összecsapáson az volt a kérdés, hogy melyik csapat szerezi meg a második diadalt.

A mérkőzést jobban indítottuk, ha elhúzni nem is tudtunk, egy-két góllal rendre előnyben voltunk. A vendégeket viszont lerázni nem tudtuk, rendre ott voltak a nyakunkon. 13–12-es állással mehettek a felek az öltözőbe.

A második játékrészben sokáig nem változott a játék képe, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A kérdés az volt, hogy melyik tud elhúzni több találattal. Ez az SzKC-nak jött össze. Szász András megállíthatatlan volt a félkörnél, Mihalcea Andrei magabiztosan értékesítette a megítélt büntetőket.

A végjáték a miénk volt, így behúztuk a párharcot. Ez azt jelenti, hogy a bajnokság utolsó felvonásában az ötödik helyért léphetünk pályára, az ellenfelünk pedig vagy a HC Vaslui, vagy pedig a Temesvári Poli lesz – ez szombaton dől el.

Nemzeti Liga, rájátszás, második kör, harmadik mérkőzés:

Székelyudvarhelyi KC–Dunărea Călărași 26–25 (13–12)
Összesítésben: 2–1.
Gól: Mihalcea 8, Szász 6, Onyejekwe, Peric 3-3, Ojleszki, Markez 2–2, Kuzmanoszki, Komogorov 1-1.
Hetesek: 5/4, illetve 3/3.
Kiállítások: 8–6 perc.

A meccs közvetítése honlapunkon:

60. perc: Időkérést követően betalálnak. Még egy vendéggól marad a legvégére. A második játékrész második felében döntöttük el a meccset. A végeredmény: SzKC - Dunarea 26-25.
59 perc: Peric gólját követően négy közte. Gyorsan faragnak. 26-23
57. perc: Ghita újabb büntetőt harcol ki, Mihalcea bevágja. 25-22
55. perc: Heteshez jutnak, értékesítik. Szász újabb találata. Túloldalt újabb büntető, ezt is értékesítik. Emberelőny, hetes. Mihalcea bepattintja. 24-22
52. perc: Szászt nem tudják megállítani, bepattintja. Időt kér az ellenfél. 22-20
51. perc: Mihalcea végezhet el hetest, Szászt gyűrték le. Bevágja. Jokanovics védése. Ojleszki szépen elcsavarja a kapus lába mellett szélről. 21-20
48. perc: Szász találatára jön a válasz, továbbra is egyenlő. Komogorov kap két perces kiállítást. A hetest értékesítik. Időt kérünk. 19-20
45. perc: Ghita és Jokanovics jönnek be. Peric robog el védője mellett, bevágja. 18-18
42. perc: Mihalcea ötnél jár. 17-16
39. perc: Mihalcea szélről pattintja be. Da Rosa védése, a labda visszapattan a vendégekhez. Védekezésben Tálas is a falban. 16-16
36. perc: Ott folytatják a felek, ahogy abbahagyták. Mi is folytatjuk egy kis technikai szünet után. Onyejekwe és Mihalcea szerzett gólokat. Szász kapott két perces kiállítást. 15-15
30. perc: Egy vendéggól még születik a dudaszó előtt. Kiegyensúlyozott találkozó, ahol nagyrészt nálunk volt az előny. A félidőben: Dunarea - SzKC 13-12.
29. perc: Hiába az előny, gólt kapunk, illetve Da Rosának kell bravúrt bemutatnia ziccerben. Kuzmanoszki ellentámadása, lelépi a félkört. Időt kér a vendégcsapat. 13-11
27. perc: Egy kapott góllal megússzuk az emberhátrányt. Ahogy lejárt, Peric lő bombagólt. Markez harcol ki hetest és emberelőnyt. Mihalcea értékesíti a büntetőt. 13-10
24. perc: Ojleszkihez pattan egy kipattanó, bevágja. Védekezésben szerzett labda, Onyejekwe a ziccert értékesíti. Komogorov kap két perces kiállítást. Időt kérünk. 11-8
21. perc: Peric váltja Kuzmanoszkit. Feljön egyre az ellenfél. Szász harmadik találata. Gyorsan válaszolnak. Mihalcea is feliratkozik a góllövőlistára. 9-8
18. perc: Szász a felső kapufára bombázza. 7-5
15. perc: Mindkét felől kimaradtak a legutóbbi támadások. Szerzett labda, Kuzmanoszki ellentámadás, nem hibázza el. 7-4
12. perc: Szász szed össze egy kipattanót, bevágja. Da Rosa védése. Onyejekwe szélről eredményes. 6-4
9. perc: Gyors gólváltás, Komogorov jegyzi a miénket. 4-4
6. perc: Szász góljával vezetünk. Egyenlít az ellenlábas. Markez mehet be, előtte megnyílt a fal, bepattintja. 3-2
3. perc: Da Rosa hárítja az első lövést, mi a támadásunkat elpuskázzuk. Ellentámadásból veszik be kapunkat. Markez egyenlít. 1-1
Védelemben indítjuk a találkozót. A kezdőcsapatunk: Da Rosa - Mihalcea, Szász, Kukoszki, Komogorov, Onyejekwe, Kuzmanoszki.
Bemutatták a két gárdát. Piros mezben játszunk mi, zöldben a vendégek.
Melegít a két csapat, a bővített keretből Balázs Botond maradt ki.--
A harmadik felvonás következik, aki nyer, az folytathatja az ötödik helyért a továbbiakban. Aki veszít, az a hetedikért. A két fél eddig érvényesítette a hazai pálya előnyét a rájátszásban. Ezt véve alapul, ebben az idényben saját közönségünk előtt nem szenvedtünk vereséget.