A hetesek döntöttek

E-mail Nyomtatás PDF

Jól indítottuk a találkozót, vezettünk az elején. Az ellenlábas fokozatosan visszajött a találkozóba, átvette a kezdeményezést. Döntetlenre mentettük, büntetőkkel alulmaradtunk.

A Nemzeti Liga rájátszásának első körének utolsó találkozóját csütörtök délután játszotta a Székelyudvarhelyi KC a Konstancai HC ellen. A tét az elődöntőbe jutás volt, miután a felek 1–1-re álltak két összecsapást követően.

A telt ház előtti meccsen jól kezdtünk, elhúztunk néggyel. A vendégek nem hagyták magukat, kihasználva hibáinkat visszajöttek a meccsbe, a pihenőre már ők mehettek előnnyel.

A második félidőben végig futottunk az eredmény után, egyenlítésre futotta a végjátékban. A hetesek következtek, ahol szerencsésebbek voltak a vendégek.

Az SzKC az 5-8. helyért folytathatja a továbbiakban.

Nemzeti Liga, rájátszás, első kör, 3. meccs:

Székelyudvarhelyi KC–Konstancai HC 28–29 (25–25, 12–15)
Összetettben: 1–2.
Gól: Komogorov 7, Kuzmanoszki 5, Mihalcea 4, Baranau, Markez 3-3, Ojleszki, Onyejekwe 2-2, Peric, Szász, 1-1.
Hetesek: 6/5, illetve 5/4.
Kiállítások: 10–12 perc.

A meccs közvetítése honlapunkon:

5. pár: Markez is kihagyja. Nem kell ledobni az utolsót, nyert a Konstanca. 28-29
4. pár: Mihalcea, gól. Buricea gól. 28-29
3. pár: Komogorov, védi a kapus. Jokanovics, Saulescu nem hibázza el. 27-28
2. pár: Baranau gól. Da Rosa, Nistor értékesíti. 27-27
1. pár: Kuzmanoszki kezdi,bedobja. Jokanovics a kapuban. Toma is bevágja. 26-26
60. perc: A beállónak megy a labda, lerántjuk. Hetes. Bedobják. Komogorv az utolsó pillanatban kiegyenlít. Hetesek jönnek. 25-25
60. perc: Komogorov egyenlít. Időt kér az ellenfél, még 46 mp. 24-24
59. perc: Jokanovics újabb védése. Időt kér edzőnk, még másfél perc. 23-24
58. perc: Komogorov rázza meg magát, zörren a háló. Jokanovics védése. Komogorovot lökik, úgy dobja el, mellé megy, nincs ítélet. 23-24
56. perc: Ismét hossza HC-támadás, kivédekezzük. Kettős kiállítás, Szász és Toma megy le két percre. Belemenést fújnak Kuzmanoszkinál. A vendégek gólt szereznek. 22-24
53. perc: Onyejekwe farag a hátrányból. Hosszas vendégtámadás, Jokanovics véd. Szász a védőjével együtt tuszkolja be. 22-23
50. perc: Vendég találat, Baranau próbálkozását hárítják. Jokanovics bravúrja. Hét mezőnyjátékossal támadunk, üresen a kapunk. Emberelőnyben. Ojleszki is a kapusba vágja. 20-23
48. perc: Kuzmanoszki találata. Jokanovics a kapunkban. Hetes az ellenfélnek, belövik. Komogorov pattintva szerez gólt. 20-22
46. perc: Szász szabálytalankodik, két percet kap. Kihasználják az emberelőnyt. Sőt, az üresen hagyott kapunkra a saját kilencesükről szereznek gólt. Ghita fölé zúdítja. Még egy konstancai gól. Időt kér edzőnk. 18-21
43. perc: Egy-egy kimaradt lehetőség. Időt kér az ellenlábas. 18-18
42. perc: Jó védekezés. Onyejekwe szélről, kapus kitornázza. Da Rosa is remekel. Baranau kiegyenlít. 18-18
39. perc: Da Rosa védése, Komogorov lövését blokkolják. Tálas jön be, hiszen Kukoszkinak már két kiállítása van. Jokanovics áll be egy büntetőhöz, kapufára vágják. Ismét védik Komogorov próbálkozását. Ojleszki bevágja. 17-18
36. perc: Kuzmanoszki tör be, bevágja. Kivédekezünk egy támadást, közben kiegészülünk. Szász harcol ki hetest, Markez értékesíti. 16-17
33. perc: Annak ellenére, hogy emberhátrányban a vendégek, góllal indítják a második félidőt. Szép akció, Baranau bezúdítja, sőt kis ideig kettős emberelőny. Komogorov bezúdítja. Kukoszki második két perces kiállítása. 14-16
30. perc: Elpasszoljuk, leindítanak, három közte. Baranau váltja Mihalceát. Újabb eladott átadás, ezt is bedobják. Emberelőny, hetes. Markez belövi. Jól kezdtünk, az ellenfél fokozatosan jött vissza a meccsbe. Ehhez viszont kellettek a kihagyott helyzetek, hibák. A félidőben: SzKC - Konstanca 12-15.
28. perc: Visszaáll a kettős különbség. Mihalcea mellé csavarja. Szerzett labda, Ojleszki ziccerben, bepattintja. 11-12
26. perc: Fogják Komogorov lövését. Hetest értékesít az ellenfél. Peric mehet be üres területen, ezt is hárítja a kapus. Mihalcea szélről bepattintja. 10-11
23. perc: Peric jön irányítóba. Ő szúrja rá, védik. Da Rosa is lehúz egy átlövést. Peric javít egy góllal. Hosszasan támad az ellenlábas, becsorog egy lövés. 9-10
20. perc: Komogorov lövését hárítják, heteshez jutnak, bepattintják. Időt kér edzőnk. 8-9
20. perc: Ojleszki harcol ki hetest, Mihalcea kihagyja. Büntet az ellenlábas. Újabb hetes, Markez dobja a bal alsóba. Két gyors tengerparti találat, egyenlő. 8-8
17. perc: Kiegészül mindkét gárda, egy pillanatig, Kukoszki kap kiállítást. Komogorov gólja, gyors válasz. Kiegészülünk, rögtön emberelőny. 7-5
14. perc: Nincs sokáig emberhátrány, kiküldenek egyet az ellenlábastól. Mihalcea hetest értékesít. Kuzmanoszkihoz pattan egy védés, ő bevágja. 6-3
12. perc: A tengerpartiak is megszerzik első találatukat. Komogorov gyűri le ellenfelét, két perces kiállítást kap. Ojleszki jön be. 4-2
9. perc: Védelmünk remekül zár. Onyejkwe szélről eredményes. Időt kér a vendégcsapat. 4-0
6. perc: Eladott labda támadásban, Da Rosa újabb hárítása. Kuzmanoszki harcol ki hetest, Mihalcea bepattintja. Kapusunk indítja Mihalceát, ő a kapusba vágja. újabb védés, Kuzmanoszki ziccere, gól. Remek kezdés. 3-0
3. perc: Komogorov góljával indul a találkozó. Da Rosa védésével folytatódik. 1-0
Mi hozzuk játékba a labdát, a kezdőcsapatunk: Da Rosa - Mihalcea, Ghita, Kuzmanoszki, Szász, Komogorov, Onyejekwe.
Bemutatták a csapatokat, fekete mezben játszunk mi, fehérben a hazaiak.
Folyamatosan érkeznek a szurkolók, ezúttal is telt háza lesz a városi sportcsarnokban.
Melegít a két együttes, a bő keretünkből Balázs Botond maradt ki.
Ez a találkozó dönti el, melyik együttes jut a Nemzeti Liga rájátszásának elődöntőjébe. Nagyon egyszerű, aki nyer, ott lesz a legjobb négy között. Az eddigi párharcokon érvényesült a hazai pálya előnye. Reménykedünk, hogy ezúttal sem lesz másképp.