A harmadik dönt

E-mail Nyomtatás PDF

A kezünkben volt a meccs sorsa, a végjátékban több hibát követtünk el, amit az ellenfél megragadott. Összesítésben egyenlítettek, így itthon vívhatjuk ki a továbbjutást.

A Nemzeti Liga rájátszásának első körében lépéselőnyben volt a Székelyudvarhelyi KC a Konstancai HC-val szemben, miután az első találkozót megnyerte. A másodikat a tengerparti városban rendezték hétfőn este, együttesünk abban reménykedett, hogy lezárja a párharcot, bejut az elődöntőbe.

A meccset jól is indítottuk, a legelején megragadtuk a kezdeményezést, majdnem húsz percig előnyben voltunk, három találattal is vezettünk. A hazaiak azért nem adták könnyen a bőrüket, a pihenő előtt kiegyenlítettek. Rangel Luan Da Rosa védéseinek, a két átlövő, Cristian Ghiță és Vitalij Komogorov góljainkat köszönhetően mégis 14–16-os állással mehettek a felek az öltözőbe.

A második játékrész első felében is a mi akaratunk érvényesült, Andrei Mihalcea tolta meg az SzKC szekerét, a 40. percben pedig négy találattal (19–23) voltunk előnyben. Sőt, többször támadhattunk, hogy nagyobb legyen a különbség.

Ez nem jött össze, cserébe a Konstanca lassan visszatért a meccsbe – ehhez kellettek a kihagyott hetesek, ellentámadások. A végjátékban kiegyenlítettek, sőt az utolsó előtti minutumban a vezetést is átvették. Még sikerült az egyenlítés, a lefújás előtt tíz másodperccel büntetőt ítéltek a játékvezetők a hazaiaknak, amit értékesítettek. Erre már nem tudtunk válaszolni.

Kezünkben volt a lehetőség, ott voltunk az elődöntő kapujában. Nem léptünk be. Erre még lesz egy lehetőségünk, a mindent eldöntő harmadik felvonást a városi sportcsarnokban játsszuk – a hivatalos időpontot holnap közöljük.

Nemzeti Liga, rájátszás, 1. kör, második mérkőzés:

Konstancai HC–Székelyudvarhelyi KC 28–27 (14–16)
A párharc állása: 1–1.
Gól:
Komogorov 8, Mihalcea 6, Ghiță 4, Peric, Onyejekwe, Ojleszki 2–2, Kuzmanoszki, Baranau, Tálas 1–1.
Hetesek:
7/5, illetve 6/2.
Kiállítások: 6–8 perc.

A meccs közvetítése honlapunkon:

60. perc: Két passz után Mihalcea lövi rá kilencről, a kapus kiüti. Megnyert mérkőzést veszítettünk el a végjátékban. Mindent eldöntő találkozó lesz. A végeredmény: Konstanca - SzKC 28-27.
60. perc: Heteshez jutnak a hazaiak, bedobják. Még 5 mp. Kikérjük az időt. 28-27
60. perc: Időt kér az ellenlábas, még 34 mp. 27-27
59. perc: Peric próbálkozott, a kapus védi. Gólt kapunk, Ojleszki gyorsan válaszol. 27-27
58. perc: Újból egyenlő. Mihalcea kihagyja a szélről. Da Rosa is jól zárja a szöget. 26-26
56. perc: Jokanovics jön be egy hetesre, kivédi. Ellentámadás, Komogorov mellé. 25-26
54. perc: Kiegyenlít az ellenlábas. Eladott labda, Kuzmanoszki kap két perces kiállítást. Mihalcea csíp el egy átadást. Hosszasan támadunk, így kiegészülünk. Ráadásul Tálas gólt szerez. 25-26
52. perc: Tálas a kapufára bombázza. Túloldalt is kapufa. Ojleszki lövését védik. Ismét minimális az előnyünk. Emberelőnyben, a hetest Mihalcea kihagyja. 24-25
49. perc: Ghita lövését védik, ismét egy közte. Komogorov talpról, benn van. Da Rosa védése. 23-25
46. perc: Mindkét felől sok a hiba. Onyejekwe ziccert vét. Feljön egyre a házigazda. Mihalcea harcol ki hetest, ő is dobja, bepattintja a jobb alsóba. 22-24
43. perc: Szász növelhetné az előnyt, a kapusba dobja. Pericnél lépés. Még egyet farag a hátrányból. Időt kér edzőnk. 21-23
40. perc: Hosszasan támadnak, nincs gól. Mihalcea indítja Komogorovot, nem hibázza el. Időt kér a házigazda. 19-23
39. perc: Büntetőt értékesít az ellenfél. Ghita bombagólja. Aztán még egyet bevág. 19-22
36. perc: Peric veri meg lábbal a védőjét, bevágja. Ghita és Onyejekwe találataival újból három közte. 17-20
33. perc: Heteshez jutnak a második játékrész elején a hazaiak, értékesítik. Szinte két minutumig kettős emberelőny. Büntető, Mihalcea bedobja. Kiegészülnek, gólt is szereznek. 16-17
30. perc: Ojleszki ellen szabálytalankodnak, két perc, hetes. Mihalcea kihagyja. Da Rosa védése, Ojleszki ellentámadásban, lerántják, két perc, büntető. Ojleszki ezt is kihagyja. Jól játszunk, szinte egész játékrészben vezettünk. A félidőben: Konstanca - SzKC 14-16.
30. perc: Ghita kap két perces kiállítást, farag az ellenlábas. Időt kér edzőnk, még 50 mp a szünetig. 14-16
28. perc: Da Rosa újabb védése. Komogorov már ötnél jár. Jó védekezés. Komogorov újabb lökete ér gólt. Ellentámadás, Mihalcea bepattintja. 13-16
25. perc: Hetest vét az ellenfél. Ghita találata. Komogorovot küldik ki hét percre, ezúttal a büntetőt nem hibázzák el. Hetes nekünk is, Baranau kihagyja. Da Rosa védése, ellentámadás, Ojleszki bevágja. 13-13
21. perc: Eladott labda támadásban, először vezet a házigazda. Komogorov bombagólja. A Konstanca lassan magára talált. Onyejekwe szed össze egy kipattanót, bevágja. 11-11
19. perc: Peric jön fel, indul el kapu felé, bevágja. Da Rosa védése, indítás Tálasnak, aki kihagyja a ziccert. Válaszként egyenlő. 9-9
16. perc: Leblokkolják Kuzmanoszki lövését. Kiegyenlít az ellenlábas. Komogorov zörgeti meg a hálót, így ismét vezetünk. 7-8
14. perc: Mihalcea kap két perces kiállítást, a hetest bevágják. Feljönnek egyre. Baranau helyettesíti a kiállított szélsőnket, gólt is szerez. Gyorsan jön rá válasz. 6-7
11. perc: Komogorov távolról veszi be a kaput. 3-6
8. perc: Onyejekwe szélről, véd a kapus, túloldalt nem hibáznak. Da Rosa újabb hárítása. Mihalcea szélről pattintja be a kapust lába alatt. Védekezésben szerzett labda, Mihalcea ismét a gólszerző. Időt kér a házigazda. 2-5
6. perc: Hosszasan támad a hazai gárda, nincs gól. Gyorsan visszaadjuk a támadás jogát egy technikai hiba után. Az ellenfél is megszerzi első gólját. Ghita suhintja mellé. Da Rosa védése, ellentámadás, Mihalcea bevágja. 1-3
3. perc: Kuzmanoszki jegyzi az első találatot. Védekezésben Tálas érkezik. Komogorov emelkedik fel, ő szerzi a másodikat. 0-2
Mi hoztuk játékba a labdát. A kezdőcsapatunk: Da Rosa - Mihalcea, Ghita, Kuzmanoszki, Szász, Komogorov, Onyejekwe.
Piros mezben játszunk mi, kékben a hazaiak, pár száz szurkoló a lelátókon.
A bő keretünkből Balázs Botond maradt itthon. Goce Ojleszki térde meggyógyult, benevezhető.
Az első meccset a múlt hét csütörtökén 27-22-re nyertük meg, ezzel 1-0-ra vezetünk az egyik fél két nyert mérkőzésig tartó párharcában.
Egyetlen győzelemtől vagyunk, hogy továbbjussunk a legjobb négy közé. Ehhez az út viszont nem egyszerű: le kell győznünk a Konstancai HC-t saját otthonában, ami eddig nem sikerült. Ebben az idényben mind a bajnokság alapszakaszában, mind pedig a kupában vereséget szenvedett az SzKC a tengerparton.