Osztozkodtunk a zsákmányon

E-mail Nyomtatás PDF

A találkozó nagy részében vezettünk, úgy festett, hogy meglesz a diadal. A végjátékban kicsúszott a kezeink közül két pont.

Szerdán délután a Nemzeti Liga huszonharmadik játéknapján a Székelyudvarhelyi KC a Temesvári Poli otthonában lépett pályára. A mérkőzés első részében fej-fej mellett haladt a két együttes, jobbára a hazaiak vezettek, rendre egyenlíteni tudtunk.

Először a 21. percben vettük át a vezetést, innen kezdve pedig a legvégéig a bánságiak szaladtak az eredmény után. A szünetig sikerült is az egyenlítés, a felek 16–16-os állásnál mehettek a pihenőre.

A második játékrészt remekül indítottuk: a Makszim Baranau-Vitalij Komogorov-Cristian Ghiță trió termelte a gólokat, elléptünk a hazaiaktól, két-három egységgel rendre előnybe voltunk. A végjátékot pedig úgy indítottuk, hogy az 55. percben 30–27-re vezettünk.

Joggal reménykedtünk, hogy meglesz a diadal, csakhogy az utolsó támadások kimaradtak, a Poli pedig vérszemet kapott, kiegyenlített. Egy-egy támadás mindkét gárda előtt adódott a legvégén, egyik fél sem talált a kapuba.

Pontosztozkodással zárult a meccs, a döntetlennek ezúttal most az ellenlábas örülhetett.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 23. forduló:

Temesvári Poli–Székelyudvarhelyi KC 31–31 (16–16)
Gól: Baranau 10, Ghiță 7, Komogorov 5, Szász 4, Peric, Onyejekwe 2-2, Ojleszki 1.
Hetesek: 4/3, illetve 3/2.
Kiállítások: 2–8 perc.

A meccs közvetítése honlapunkon:

60. perc: Többször is megáll az idő a temesvári támadásnál. A legvégéig húzzák, a blokkról Da Rosához pattan a labda, ő az utolsó másodpercekben még saját félköréből rádobja, nem talál célt. Kár, hogy a három pontból csak egyet szereztünk meg. A végeredmény: Poli - SzKC 31-31.
60. perc: Baranaura játsszuk ki a támadást, ezúttal is hárítja a kapus a lövését. Időt kér a házigazda, még 50 mp. 31-31
59. perc: Időt kér edzőnk, még másfél perc van hátra. 31-31
58. perc: Baranau próbálkozását hárítja a kapus. Feljönnek egyre. Komogorovnál belemenés. Két perccel a vége előtt kiegyenlít a Poli. 31-31
57. perc: Ojleszki ellép a védőktől, a kapussal szemben nem hibázik. Ghita kap két perces kiállítást. A hazaiak értékesítik a hetest. 29-31
55. perc: Peric passza Baranaunak, aki szélről bevágja. Komogorov lövését védik. Ellentámadás, Baranau tizedik találata. 27-30
52. perc: Ghita hetedik találata. Kuzmanoszki lövését hárítja a kapus. Időt kér edzőnk. 26-28
49. perc: Temesvári időkérést követően véd Da Rosa. Baranau hetest értékesít. 24-27
46. perc: Baranau hetest értékesít, gólt kapunk. Komogorov gyorsan válaszol. Da Rosa áll vissza a kapuba. 24-26
43. perc: Komogorov távolról veszi be a kaput. Egy-egy kimaradt lehetőség. Az első emberelőnyünk. 23-24
40. perc: Baranau visszaállítja a háromgólos különbséget. Jokanovics védése. Komogorov kapufája. Baranau hat gólnál tart. 21-23
38. perc: Kettőváel válaszol az ellenlábas. Komogorov találata. 19-21
35. perc: Komogorov bombagólja. Ghita talpról vállalja el, a bal alsóba vágja. Szász is betalál, három ide. 17-20
33. perc: A második felvonás első találata a Baranaué. Hetesből egyenlít a házigazda. 17-17
30. perc: Komogorov kap két perces kiállítást. Jokanovics véd nagyot, a kipattanót viszont a dudaszó előtt még bedobják. Kiegyensúlyozott első játékrészen vagyunk túl, melynek a második felében egészen jól játszottunk, a védekezésen még van javítanivaló. A félidőben. Poli - SzKC 16-16.
28. perc: Két támadásunk marad ki. Szász aztán nem hibázza el. 14-16
25. perc: Ellentámadás, Onyejekwe bedobja. Szász találata után időt kér a házigazda. 13-15
24. perc: Onyejekwe és Ghita találatai. Jokanovics a kapunkban, az első lövést nem tudja hárítani. Szász szépen átejti a kapust. 12-13
21. perc: Da Rosa védése. Peric alaposan becsapja a védőket és a kapust. Először vezetünk. Egyenlítés, nagy Komogorov-gól. 9-10
18. perc: Jó formában Baranau, háromnál jár. Minden gólunkra jön a válasz. Ghita is megállíthatatlan. 8-8
15. perc: Eladott labda támadásban, a kapunk üres, így könnyű gól. Baranau kapufája, visszakapjuk a támadást. Ghita harmadik találata, egyenlő újból. A következő támadásig. Aztán Baranau szélről bepattintja. 6-6
12. perc: Szépen megy körbe a labda, Baranau szélről bevágja. Mezőnyjátékosra cseréljük támadásban kapusunkat, a második cserénél hamarabb jön be játékosunk, két perces kiállítást kapunk. Da Rosa hetest hárít. 4-4
9. perc: Ghita ráncigálja meg ellenfelét, két percet kap. Gólt kapunk, majd hosszasan támadunk, melynek végén szerencsés körülmények között Peric talál be. Mielőtt még kiegészülnénk, megzörgeti a hálónkat az ellenfél. Időt kér edzőnk. 4-3
6. perc: Szász harcol ki hetest, Baranau a kapusba vágja. Kapufa után gyors lerohanás, Ghita a befejező. 2-2
3. perc: A vendégeké az első gól, Ghita válaszol rá. 1-1
A Poli hozza játékba a labdát. A kezdőcsapatunk: Da Rosa - Peric, Onyejekwe, Szász, Komogorov, Ghita, Baranau.
Fekete mezben játszunk mi, fehérben a hazaiak.
Az őszi idényben egy találattal nyertünk a Polival szemben a városi sportcsarnokban.
Újabb idegenbeli találkozónk jön a sorban, melynek végső kimenete-1le fontos lehet a rájátszásbeli pozíció szempontjából. Ahhoz, hogy minél előbb végezzünk, nyernünk kell.